V roce 1995 začala jezdit parta muzikantů do jedný zapadlý hospody. Hrálo se všechno možný, hojně se pilo a končilo se v bujaré náladě až nad ránem. Potkali se tu lidé navzájem známí, ale také vznikala nová přátelství lidí, kteří by se nebýt muziky asi nikdy nepotkali.       

     Koncem roku 1997 vznikla z několika těchto lidí hudební skupina, která si začala říkat „Ohrabky doktora magora“. Hrály se převzaté věci ve stylu folk a country, stále více s nádechem do blues. Jelikož téměř pokaždé některého z členů kapely bolela hlava, a nebo po urputném muzicírování bolet začala, změnil se název kapely z původního „Ohrabky doktora magora“ na „Headache“, tedy bolavá hlava. A nejen název. Stále více to kapelu táhlo ke stylu blues, ovšem tak nějak po svém. Takže podle místa vzniku by se styl mohl jmenovat třeba  Temenické blues.

    V lednu roku 1998 přinesl  kytarista skupiny Karel Tesař text písně „Opičák na gumě“. Byl to jeho první. Strčil  ho zpěvákovi Gustavovi Vichtovi  se slovy aby k tomu zkusil udělat nějakou muziku. Udělal ji a od té doby to takhle měli rozdělené. Karel texty a Gustávo muziku. Během jednoho roku napsali dvacet vlastních věcí. Byly o životě a ten byl pořádně zamotanej.

    V roce 2004 došlo k zásadní změně v obsazení kapely.  Z původní sestavy zůstaly pouze dva členové – kytarista a textař Karel Tesař, a zpěvák a autor hudby Gustav Vichta. Jako nový přišel baskytarista Standa Benedikt a bubeník Petr Smrček. V tomto obsazení hraje kapela dodnes, a marně se snaží naučit všechny autorské písně, kterých je dnes již 69.   

                                                                                                           GGG.              


 


Webmaster Pitrys